NOWA GAMA SILNIKÓW - WYSOKA JAKOŚĆ - SOLIDNOŚĆ WYKONANIA!

SILNIK ELEKTRYCZNY LXC50PRO 1-FAZOWY 2,2kW 2850RPM

Silnik elektryczny jednofazowy ogólnego przeznaczenia, budowy zamkniętej. Silnik cechuje się mocą 2,2kW przy obrotach maksymalnych 2850rpm. Nadaje się on zarówno do napędzania kompresorów jak i innych urządzeń.

Obudowa silnika została wykonana z niezwykle trwałego żeliwa, co w połączeniu z kształtem obudowy znacząco poprawia odprowadzanie ciepła z układu do otoczenia. Wysoką jakość wykonania można również zauważyć na przykładzie pozostałych elementów - metalowa osłona wentylatora oraz puszka z elektryką wykonana z wytrzymałego metalu znacząco poprawiają aspekty wizualne silnika, ale także odporność na uszkodzenia.

Oferowany model wyposażony został w nowoczesny układ "dual cappacitor" czyli dwóch kondensatorów - startowego i roboczego. Rozwiązanie to polega na wykorzystaniu mocnego kondensatora (startowego) przy uruchomieniu silnika, który po osiągnięciu przez urządzenie pełnych obrotów zostaje automatycznie rozłączony przy pomocy odważników odśrodkowych. W tym samym momencie załącza się słabszy kondensator (roboczy). Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu silnik podczas pracy nie przegrzewa się, a całość jest bezobsługowa i w pełni zautomatyzowana

Silnik wyposażony w bezpiecznik przeciążeniowy.

1547

Dane Techniczne

Zasilanie
230V~50Hz
Moc
2.2kW
Obroty
2850rpm
Materiał wykonania
Żeliwo - Metal
Wysokość całkowita
220mm
Ilość biegunów
2
Średnica całkowita koła pasowego
88mm
Długość całkowita
340mm

Specyficzne kody

EAN
5901122701170
Nowy produkt

14 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano Produkt do porównania