NOWA JAKOŚĆ WŚRÓD KOMPRESORÓW!!!

Kompresor 100L AL-FA ALC-100-2/400V

NIEZAWODNOŚĆ - WYTRZYMAŁOŚĆ- SOLIDNOŚĆ - kompresory AL-FA!

Kompresor ALC-100-2 wyposażony został w 2-tłokową sprężarkę w układzie V, co pozwala osiągnąć wydajność 660l/min.

W sprężarce zamontowane zostały utwardzane, żeliwne cylindrygwarantujące długą żywotność oraz wydajne chłodzenie sprężarki.

Obudowa agregatu sprężarkowego została odlana również z trwałego żeliwa, cechującego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo dobrą zdolnością do odprowadzania ciepła do otoczenia.

Silnik urządzenia cechuje się mocą maksymalną na poziomie 3.8kW oraz obrotami rzędu 2850rpm. Dzięki odpowiedniemu przełożeniu sprężarka pracuje na niskich obrotach rzędu 1200rpm, dzięki czemu zwiększona jest jej żywotność oraz ograniczone grzanie się układu. Silnik jest wyposażony w zabezpieczenie termiczne chroniące go przed przeciążeniem.

Cichą i bezawaryjną pracę zapewnia również przeniesienie napędu, które jest realizowane poprzez pasek klinowy łączący silnik z agregatem sprężarkowym.

Kompresor posiada zamontowany reduktor ciśnienia z dwoma szybkozłączami oraz dwoma manometrami. Zastosowany wyłącznik ciśnieniowy pozwala na łatwą regulację momentu załączania się kompresora w zależności od ciśnienia na wyjściach oraz na pracę w automacie. Regulacja odbywa się przez dokręcenie lub odkręcenie jednej nakrętki, dzięki czemu jest szybka, intuicyjna i prosta. Kompresor automatycznie wyłącza się po osiągnięcia ciśnienia 8 BAR.

Konserwacja sprężarki jest niezwykle prosta dzięki zastosowaniu czytelnego wziernika, na którym widać czy poziom oleju jest prawidłowy. Zastosowanie dużych i trwałych łożysk na wale korbowym pozwala uniknąć nieoczekiwanych awarii i zapewnia długą żywotność całej konstrukcji.

Kompresor wyposażony został w kółka oraz metalowe uchwyty. Takie oprzyrządowanie znacząco ułatwia przemieszczanie urządzenia oraz odpowiednie jego ustawienie w miejscu pracy.

GRATIS do kompresora otrzymują państwo profesjonalny olej do sprężarek

1530

Dane Techniczne

Zasilanie
400V~50Hz
Moc
3.8 kW
Maksymalna prędkość oborotowa
1050rpm
Pojemność zbiornika
100l
Ciśnienie robocze
8 Bar
Wydajność
660 l/min
Obroty silnika
2850rpm

Specyficzne kody

EAN
5901122700975
Nowy produkt

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano Produkt do porównania