Szlifierka stołowa 2-kamieniowa to podstawowe wyposażenie przydomowego warsztatu, garażu lub serwisu. Urządzenie zostało w całości wykonane z metalu, wraz z korpusem oraz osłonami kamieni szlifierskich, dzięki czemu jest dostosowane do pracy w trudnych warunkach, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie.

Serce urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 1400W, co pozwala na pracę z różnego rodzaju materiałami, nawet pod dużym obciążeniem oraz przez dłuższy czas. Dzięki odpowiednio dostosowanej mocy silnika urządzenie nie generuje nadmiernych wibracji oraz hałasu - cicha i wydajna praca to niezwykle ważne atuty takiego sprzętu. Aby dostosować szlifierkę do pracy w trudnych warunkach przy dużym zapyleniu otoczenia producent wyposażył ją w hermetyczny włącznik odporny na zabrudzenia oraz pył, co znacząco zwiększa nie tylko bezpieczeństwo użytkowania, ale także odporność na awarie.

Szlifierka wyposażona została w standardowe kamienie szlifierskie o wymiarach 150x 20x 12.7mm, dzięki czemu są one ogólnodostępne w sprzedaży oraz przede wszystkim są one tanie w zakupie. W dokładnym szlifowaniu, czyszczeniu lub ostrzeniu niewątpliwie pomaga wysoka prędkość obrotowa silnika osiągająca aż 2950rpm. Urządzenie wyposażone fabrycznie w 2 kamienie o różnej granulacji - jeden do szlifowania, drugi natomiast do wykańczania powierzchni.

Dodatkowym atutem szlifierki jest zastosowanie regulowanych osłon z tworzywa, chroniących osobę obsługującą przed iskrami oraz ewentualnymi elementami kamieni, czy obrabianego materiału, a także regulowanych przystawek. Szlifierka posiada otwory umożliwiające montaż do stołu lub podłoża.

Dodatkowo szlifierka wyposażona została w wydajną lampkę do oświetlania miejsca szlifowania. Zapewnia to wysoki komfort pracy i zapobiega występowaniu błędów przy szlifowaniu.

Na jednej z osłon umieszczona została również lupa, która znacząco ułatwi precyzyjną obróbkę szczególnie mniejszych elementów.

2039

Dane Techniczne

Zasilanie
230V~50Hz
Moc
1400W
Obroty
2950rpm
Wymiary tarczy
150 x 16 x 12.7 mm
Emisja hałasu
93,5 dB
Waga
11kg

Specyficzne kody

EAN
5901122701842
Nowy produkt

3 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano Produkt do porównania