Przecinarka stołowa do płytek TC1305 1600W

Przecinarka stołowa do płytek TC1305 1600W

1 310,00 zł

Produkt nr: 1091

Producent:

Dostępność: Dużo

Dane techniczne:

Zasilanie - 230V~50Hz
Moc - 1600W
Obroty - 2950rpm
Długość prowadnicy - 1320mm
Zewnętrzna średnica tarczy - 250mm
Wymiary stołu roboczego - 1060x468x700 (wys. stołu od podłoża)

Informacje o produkcie:

Przecinarka stołowa to niezwykle wygodne i precyzyjne urządzenie służące do cięcia płytek, glazury, gresu, kamienia i wielu innych materiałów. Idealnie sprawdzi się w firmach budowlanych zajmujących się wykończeniami wnętrz itp. Wielkość i konstrukcja urządzenia pozwalają na ergonomiczną pracę nawet w elementami dużymi gabarytowo. Powierzchnia stołu roboczego została wykończona trwałym materiałem antypoślizgowym, co w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie materiału w odpowiedniej pozycji, a co za tym idzie na precyzję cięcia. Mocny silnik i duża tarcza sprawiają, że przecinarka radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi materiałami. Przecinarka posiada regulację nachylenia, odpowiednio wyskalowaną podziałkę kąta oraz kątomierz. Lekka konstrukcja i zainstalowane kółka znacznie ułatwiają przemieszczanie urządzenia.

Konstrukcja przecinarki w całości została wykonana ze stali pokrytej powłoką ochronną w kolorze pomarańczowym. Prowadnica górna wykonana została z aluminium, dzięki czemu jest lekka, wytrzymała i odporna na zużycie. Wózek na którym znajduje się silnik elektryczny oraz tarcza został podczepiony za pomocą 4 niezależnych łożysk. Takie rozwiązanie gwarantuje gładkie przesuwanie tarczy nad stołem oraz wysoką niezawodność. Jednym z najważniejszych aspektów urządzenia jest możliwość pracy na mokro. W przecinarce została zamontowana automatyczna pompka wodna. Przewód doprowadzający wodę do tarczy został wraz z resztą przewodów umieszczony w trwałej prowadnicy z tworzywa sztucznego, która zapobiega zaginaniu się wrażliwych przewodów oraz ich uszkodzeniom mechanicznym. W wygodnej pracy znacząco pomaga zastosowana rękojeść pokryta antypoślizgową gumą. Zapewnia ona pewny chwyt, co przekłada się bezpośrednio na precyzję cięcia oraz komfort pracy.

Odpowiednio dopasowany silnik indukcyjny sprawia, że urządzenie jest niezwykle wydajne, a przy tym nie generuje nadmiernych wibracji oraz hałasu. Silnik jest mocny i bezobsługowy. Regulacja kąta cięcia w przecinarce jest niezwykle prosta i reguluje się ją za pomocą jednego pokrętła znajdującego się w górnej części urządzenia. Zastosowanie metalowej osłony tarczy oraz magnetycznego wyłącznika znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkowania. Przecinarka została skonstruowana w taki sposób, że do jej pracy nie jest wymagany montaż dostarczanych nóg.