Zapraszamy do obejrzenia filmowej prezentacji produktu:

Prostownik z rozruchem to urządzenie niezbędne w każdym garażu, warsztacie, a także w serwisach samochodowych oraz gospodarstwach rolnych.

Urządzenie jest dostosowane do ładowania prądem o napięciu zarówno 12V jak i 24V. Prostownik może ładować jeden akumulator, ale także kilka. W zależności od sposobu podłączenia możemy ładować wiele akumulatorów przy podłączeniu równoległym napięciem 12V (lub 24V jeśli akumulatory posiadają takie napięcie) lub dwa akumulatory 12V połączone szeregowo. W takim przypadku przewód plusowy podłączamy pod wyjście 24V.

Prostownik cechuje się niewielkimi wymiarami w stosunku do oferowanych parametrów i solidną metalową obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie. Posiada on wbudowany amperomierz, który umożliwia kontrolę ładowania oraz dokładny odczyt chwilowego natężenia prądu. Amperomierz pozwala również na określenie poziomu naładowania akumulatora. Bezpieczeństwo zapewnione zostało dzięki zastosowaniu bezpiecznika, który odcina zasilanie w razie pomylenia biegunów lub przeciążenia urządzenia, a także ogumowane rączki zacisków chroniące osobę obsługującą prostownik.

Urządzenie przeznaczone jest do ładowania akumulatorów 12V oraz 24V i pojemności od 20Ah do 1550Ah. Zastosowanie kilkustopniowej regulacji ładowania i rozruchu opartej na przełączniku 7 stopniowym oraz timerze pozwala na szybkie ładowanie dużych akumulatorów w przypadku gdy zależy nam na czasie, jak również na wolne ładowanie niskim natężeniem prądu. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie akumulatora w doskonałej kondycji przez długi czas i zapobiega jego uszkodzeniom. Oprócz regulacji użytkownik dysponuje wyborem ładowanie lub rozruch oraz wyborem czy zamierza używać timera, czy nie. Wszystkie te funkcjonalności zostały zamknięte w jednym, 7-stopniowym przełączniku.

Urządzenie posiada wygodne, duże kółka ułatwiające przemieszczanie urządzenia. Bardzo przemyślanym i przydatnym rozwiązaniem jest także zarezerwowanie miejsca na schowek w przedniej części obudowy oraz wmontowanie w przedni panel 2 wygodnych uchwytów.

Końcówki przewodów wyposażone są w mocne zaciski, gwarantujące dokładność ładowania. Urządzenie dzięki swoim niewielkim wymiarom oraz doskonałym parametrom jest niezwykle uniwersalne i poręczne, a do tego łatwe w przechowywaniu. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia zastosowany bezpiecznik, który w przypadku zwarcia lub awarii odcina prąd od urządzenia.

Prostownik z rozruchem CD-650 12/24V 650A

  • Prostownik
  • Przewody zasilające i ładujące
  • Instrukcja obsługi
0392

Dane Techniczne

Zasilanie
230V~50Hz
Napięcie ładowania
12V / 24V
Prąd rozruchu
390A/650A
Maks. prąd ładowania [12V/24V]
70A/90A

Specyficzne kody

EAN
5901122700371
Nowy produkt

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano Produkt do porównania