Polerka samochodowa CP208 1250W

Polerka samochodowa CP208 1250W

255,00 zł

Producent:

Dostępność: Dużo

Dane techniczne:

Zasilanie - 230V~50Hz
Moc - 1250W
Obroty - 600 - 3500rpm
Regulacja obrotów - 8 stopniowa
Waga - 3kg
Wymiary tarczy - 180mm

Informacje o produkcie:

Elektryczna polerka samochodowa to niezbędne urządzenie w każdym warsztacie, serwisie, a także w garażu. Ergonomiczny kształt urządzenia oraz mocny silnik zapewniają komfort pracy oraz wysoką wydajność polerki nawet pod dużym obciążeniem. Polerka idealnie nadaje się do zastosowań amatorskich jak i profesjonalnych. Może służyć do polerowania lakierowanych powierzchni takich jak karoseria pojazdów, ale także do szlifowaniu drewna oraz tworzyw sztucznych.

Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a wymiana tarczy polerskiej zajmuje kilka sekund. Zastosowana blokada wrzeciona jest trwała i umieszczona w dobrze dostępnym miejscu, co ułatwia wymianę tarcz. Nowoczesny włącznik zastosowany w urządzeniu działa na zasadzie dźwigni i pozwala lekko i płynnie uruchomić urządzenie, a dodatkowo posiada blokadę w pozycji włączonej dla jeszcze większego komfortu użytkowania.

Specjalny uchwyt oraz niska waga urządzenia poprawiają kontrolę nad urządzeniem i zapewnia bezpieczeństwo podczas długotrwałej pracy. Obudowa polerki została wykonana z trwałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia i zużycie, a obudowa przekładni z metalu, dzięki czemu może ona odpowiednio chronić podzespoły urządzenia. Na obudowie przekładni producent przewidział specjalną osłonę z tworzywa sztucznego, która zapobiega uszkodzeniom powłoki lakierniczej przy kontakcie maszyny z lakierem lub podczas nieuważnego operowania urządzeniem.

8-stopniowa regulacja obrotów pozwala jeszcze lepiej panować nad urządzeniem i czyni je bardzo uniwersalnym narzędziem zarówno przy polerowaniu jak i szlifowaniu. Regulator został odpowiednio wyskalowany, a ilość obrotów naniesiona na pokrętło dla pełnej i intuicyjnej kontroli podczas pracy. Regulator pozwala na uzyskanie obrotów minimalnych rzędu 600rpm, dzięki czemu polerka idealnie nada się zarówno do wstępnego polerowania powierzchni, jak i do finalnego jej wykończenia. Dodatkowym atutem regulatora jest możliwość ustawienia go pomiędzy wyskalowanymi pozycjami i uzyskanie obrotów pośrednich (pokrętło blokuje się pomiędzy każdym z 8 ustawień w połowie odległości).

Polerka posiada funkcję SOFT START, dzięki której po naciśnięciu dźwigni włącznika urządzenie startuje z wolnych obrotów i zwiększa je miarowo aż do ustawionej na regulatorze wartości. Mechanizm ten pozwala na wygodną pracę bez szarpnięć oraz na zachowanie przekładni w dobrym stanie przez długi czas.

Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesne filtry siatkowe zapobiegające przedostawaniu się nadmiernych ilości pyłu do wnętrza urządzenia! Takie rozwiązanie pozwala zachować silnik w dobrej kondycji nawet podczas pracy w środowisku mocno zapylonym.

Polerka samochodowa 1250W CP208:

  • Polerka samochodowa
  • Tarcza polerska z futerkiem 180mm
  • Instrukcja obsługi