Pompa do kompresora 50- 250l, 3 tłoki + koło pasowe

Pompa do kompresora 250l, 3 tłoki + koło pasowe

390,00 zł

Produkt nr: 0695

Dostępność: Dużo

Dane techniczne:

Dedykowana pojemność butli - 50 - 250 litrów
Maksymalne ciśnienie - 8 bar
Wydajność - 590 l/min
Dedykowana moc silnika - min. 3kW
Rodzaj napędu - Pasek klinowy
Średnica całkowita koła pasowego - 260mm
Rozstaw otworów w podstawie - 22 x 14cm
Sugerowana średnica koła na silniku - 87mm
Sugerowane obroty silnika - 2900rpm

Informacje o produkcie:

Zestaw sprężarka, pompa do kompresora wraz z kołem pasowym, bez silnika elektrycznego to idealne rozwiązanie dla każdego, kto posiada uszkodzony agregat sprężarkowy w swoim kompresorze olejowym. W przypadku, gdy zbiornik, zawory, presostat, silnik elektryczny i reszta osprzętu są w dobrej kondycji lub zamierzamy zbudować własny kompresor oferowany zestaw jest idealnym rozwiązaniem które łączy w sobie wydajność, niewygórowaną cenę oraz prostotę instalacji.

Oferowany zestaw składa się głównie ze sprężarki z trzema cylindrami. Oznacza to, iż w urządzeniu pracuje sprężarka wyposażona w trzy tłoki, każdy w oddzielnym cylindrze w układzie pokazanym na zdjęciach. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć maksymalnie dużą wydajność ze stosunkowo niewielkiej wymiarowo sprężarki. W sprężarce zamontowane zostały utwardzane, żeliwne cylindry gwarantujące długą żywotność oraz wydajne chłodzenie sprężarki. Obudowa agregatu sprężarkowego została odlana z niezwykle trwałego żeliwa, cechującego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo dobrą zdolnością do odprowadzania ciepła do otoczenia.
Cichą i bezawaryjną pracę zapewnia również przeniesienie napędu, które jest realizowane poprzez pasek klinowy łączący silnik z agregatem sprężarkowym. 
Sprężarka powinna być łączona z silnikami elektrycznymi cechującymi się mocą maksymalną na poziomie 3kW lub powyżej oraz obrotami rzędu 2900rpm. Dzięki odpowiedniemu przełożeniu sprężarka pracuje na niskich obrotach rzędu 1100rpm, dzięki czemu zwiększona jest jej żywotność oraz ograniczone grzanie się układu. 

Urządzenie przeznaczone jest do montażu na zbiornikach 50, 60, 70, 75, 90, 100, 120, 150, 200, 250 litrowych oraz wielu innych dostosowanych do poniżej podanych otworów montażowych 

Dostarczana sprężarka jest kompletna i gotowa do instalacji w kompresorze. Zestaw nie jest wyposażony w olej do zalania sprężarki (agregat zalany jest olejem konserwującym). Przed uruchomieniem koniecznie należy wymienić olej na sprężarkowy oraz zamontować filtry powietrza (W zestawie)!